Lenovo 40B20135US laptop dock/port replicator Wired USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A + Type-C Black
SKU
40B20135US
In stock
Lenovo 40B20135US, Wired, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A + Type-C, 96 W, 10,100,1000 Mbit/s, Black, FCC/ICES; CE; RCM; BSMI; VCCI; CB; cULus; TUV- Mark; LoA
More Information
SKU 40B20135US
EAN 0195477286917
Manufacturer Lenovo
Availability In Stock
PDF URLs View PDF
View PDF
View PDF
Lenovo 40B20135US. Connectivity technology: Wired, Host interface: USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A + Type-C, USB Power Delivery up to: 96 W. Ethernet LAN data rates: 10,100,1000 Mbit/s. Product color: Black, Certification: FCC/ICES; CE; RCM; BSMI; VCCI; CB; cULus; TUV- Mark; LoA. Power source type: AC, AC input voltage: 135 V, Power supply: 135 W. Windows operating systems supported: Windows 10, Windows 11, Windows 7
Ports & interfaces
Combo headphone/mic portYes
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity1
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity1
Host interfaceUSB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A + Type-C
USB 2.0 ports quantity1
Ethernet LAN (RJ-45) ports1
HDMI ports quantity1
DisplayPorts quantity2
Microphone inNo
Connectivity technologyWired
USB Power DeliveryYes
USB Power Delivery revision3.0
USB Power Delivery up to96 W
Network
Ethernet LANYes
Ethernet LAN data rates10,100,1000 Mbit/s
Ethernet LAN (RJ-45) ports1
Performance
Product colourBlack
Card reader integratedNo
CertificationFCC/ICES; CE; RCM; BSMI; VCCI; CB; cULus; TUV- Mark; LoA
Technical details
Product colourBlack
Compliance certificatesCE, RoHS
Storage
Card reader integratedNo
Power
Power source typeAC
AC input voltage135 V
Power supply135 W
Software
Windows operating systems supportedWindows 10, Windows 11, Windows 7
Operational conditions
Operating temperature (T-T)0 - 35 °C
Operating relative humidity (H-H)20 - 95%
Weight & dimensions
Weight13.8 oz (390 g)
Width6.73" (171 mm)
Depth3.15" (80 mm)
Height1.22" (31 mm)
Package weight2.76 lbs (1.25 kg)
Package width8.27" (210 mm)
Package depth6.22" (158 mm)
Package height2.95" (75 mm)
Design
Packaging data
Quantity per pack1 pc(s)
Package width8.27" (210 mm)
Package depth6.22" (158 mm)
Package height2.95" (75 mm)