Fluke T6-1000PRO/AMER electrical safety tester Yellow
SKU
T6-1000PRO/AMER
In stock
Fluke T6-1000PRO/AMER, Yellow, Buttons, 45-66 Hz, 100 V, 2.4" (61 mm), 10.2" (259 mm)
More Information
SKU T6-1000PRO/AMER
EAN 0095969921121
Manufacturer Fluke
Availability In Stock
Fluke T6-1000PRO/AMER. Housing color: Yellow, Control type: Buttons. Input frequency: 45-66 Hz, Input voltage: 100 V. Width: 2.4" (61 mm), Depth: 10.2" (259 mm), Height: 1.69" (43 mm)
Features
Housing colourYellow
Control typeButtons
Power
Input frequency45-66 Hz
Input voltage100 V
Weight & dimensions
Width2.4" (61 mm)
Depth10.2" (259 mm)
Height1.69" (43 mm)